X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 15 شهریور‌ماه سال 1389 ساعت 16:59

سانسور در گوگل ارث

خلاف ادعاهای مبنی بر آزادی جریان اطلاعات، مکانهای بسیاری در گوگل ارث به دلایل سیاسی و نظامی سانسور می‌شود.عمده این موارد مربوط به مکانهایی است که رویت آنها از طریق گوگل ارث، ممکن است مشکلات امنیتی برای حاکمان آمریکا داشته باشد. در این گزارش فهرست 13 مکان از دهها مکانی که توسط گوگل ارث سانسور شده است ارائه می شود:
 
کاخ سفید آمریکا: بنا به دلایل امنیتی تصاویر کامل و واضحی از مقر رییس جمهور آمریکا در گوگل مپ و گوگل ارث به نمایش در نمی آید.
 
کنگره آمریکا : در ابتدای راه اندازی گوگل مپ تصاویر کنگره بصورت تیره نشان داده می شد اما اخیرا این مورد برطرف شده و جای آن را تصاویر قدیمی گرفته است.
 
محل اقامت دیک چینی: محل اقامت معاون اول رییس جمهور سابق آمریکا نیز در گوگل ارث ناواضح دیده می شود ، این در حالیست که تمام مناطق اطراف آن واضح دیده می شود.
 
پایگاه هوایی Soesterberg در هلند که محل نگهداری هواپیماهای استراتژیک F-15 آمریکایی ست در گوگل ارث سانسور شده است.
 PAVE PAWS
در ایالت ماساچوست آمریکا که محل اصلی رادار های اخطار حملات موشکی به آمریکاست ناواضح و سانسور شده است.
 
هتل شط العرب در بصره عراق : این هتل که محل اقامت سربازان انگلیسی در بصره است احتمالا بعد از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ممکن است با استفاده از اطلاعات گوگل ارث مورد حمله قرار گیرد از نقشه های گوگل پاک شده است.
 
شهر Leeuwarden در هلند یکی از مراکز و پایگاههای اصلی فرماندهی و عملیات هوایی ناتو در شمال اروپاست . با زوم کردن روی نقشه و مقایسه آن با مناطق اطراف متوجه می شویم که طراحان نقشه های گوگل به جای این شهر چمن کاشته اند!
 
پایگاه هوایی ریمس در فرانسه : تنها ساختمان این پایگاه هوایی در نقشه های گوگل بصورت شطرنجی نمایش داده می شود.
Novi Sad
در صربستان : این پایگاه نظامی هم بصورت کاملا مبهم و نا واضح مشاهده می شود.
 
پایگاه هوایی Kamp van Zeist در انگلستان که یکی از پایگاههای مقدم آمریکا به شمار می آید بطور رسمی در نقشه های گوگل مخدوش و غیر قابل نمایش شده است.
 
آژانس C-3 ناتو در بروکسل بلژیک : این محل یک انستیتوی علمی ست که جهت پشتیبانی علمی نیروهای ناتو احداث شده است. این ساختمان نیز بطور کامل سانسور شده است.
 
محل ساختمان جدید سفارت آمریکا در هلند : این محل نیز بطور کامل در گوگل ارث مخدوش شده است.پایگاه هوایی رامستین در آلمان : این پایگاه که به عنوان یکی از مراکز فرماندهی ناتو یاد می شود ، در جنگ عراق مورد استفاده نیروهای آمریکایی و متحدانش قرار گرفت. هواپیماهای استراتژیکی توسط نیروی هوایی آمریکا در این محل نگهداری می شود. این پایگاه نیز بطور کامل توسط گوگل ارث سانسور شده است. اسمعیل پور
سرگروه جغرافیای استان مرکزی

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo